Turen går til London
   
         
   
Seværdigheder i London
London Sea Life Aquarium http://www.visitsealife.com/London/
Big Ben http://www.parliament.uk/about/living-heritage/building/palace/big-ben/
The National Gallery http://www.nationalgallery.org.uk/
British Museum http://www.britishmuseum.org/
 Buckingham Palace http://www.royal.gov.uk/TheRoyalResidences/BuckinghamPalace/BuckinghamPalace.aspx
City of London http://www.cityoflondon.gov.uk/Corporation
Covent Garden http://www.coventgardenlondonuk.com/
 The London Dungeon http://www.thedungeons.com/
The London Eye http://www.londoneye.com/
Madame Tussauds http://www.madametussauds.com/London/
The Millenium Dome http://wwp.millennium-dome.com/
The Museum of London http://www.museumoflondon.org.uk/
Oxford Street http://www.oxfordstreet.co.uk/
 Piccadilly Circus http://www.aviewoncities.com/london/piccadillycircus.htm
Regent Street http://www.regentstreetonline.com/
Soho  
 St. Pauls Cathedral http://www.stpauls.co.uk/
 Tate Modern http://www.tate.org.uk/modern/
 Tower Bridge http://www.towerbridge.org.uk/TBE/EN/
 The Tower of London http://www.hrp.org.uk/toweroflondon/
 Trafalger Square http://www.london.gov.uk/trafalgarsquare/
   
   
   
   
   
Overnatninger i London
 

Strand Palace Hotel

http://www.strandpalacehotel.co.uk/

 

 

Mint Hotel

         

 

http://www.minthotel.com/our-hotels/london-westminster/

 

 

Premier Inn

         

 

http://www.premierinn.com/en/hotel/LONCOU/london-county-hall?cmp=GLBC

 

 
 
   
   

Bed and Breakfast i London

 

Windsor House Hotel

http://www.windsor-house-hotel.com/index.htm

 

 

Vegas Hotel

     

http://www.vegashotel.co.uk/

 

 
 
   
   
   
   
                        
   
Tilbage til oversigten
   

 
Danmarks billigste færgeforbindelse til England 3 gange om ugen
4-I-Bilen kun kr. 1.998,00 enkeltrejse